Stranger Things” na monopoly – jak grać?

“Stranger Things” to amerykański serial science fiction, który opowiada o zaginięciu chłopca i jego rodzinie oraz przyjaciołach, którzy stają się częścią tajemniczej śledztwa. Serial ma charakterystyczny, retro-futurystyczny styl i jest świetną rozrywką dla całej rodziny.

“Stranger Things” na monopoly to gra planszowa, która umożliwia graczom wcielenie się w jedną z postaci ze serialu i przeżycie własnej wersji tej tajemniczej historii. Gra jest dostępna dla 2-6 graczy w wieku od 8 lat i trwa około 2 godzin. Aby zagrać w “Stranger Things” na monopoly, należy kupić planszę, która jest dostępna w sklepach lub online. Następnie należy rozdać każdemu graczowi po 5 kart Monopoly Money i 5 żetonów do gry. Gracze muszą także wybrać jedną z sześciu postaci ze serialu, którą będą grać: Mike, Lucas, Dustin, Eleven, Will lub Joyce.

Celem gry jest posiadanie największej ilości pieniędzy na koniec gry. Gracze mogą to osiągnąć poprzez dokonywanie transakcji na planszy, takich jak kupowanie i sprzedaż nieruchomości lub inwestowanie w aktywa. Gracze mogą także uzyskiwać dodatkowe pieniądze poprzez wykonywanie zadań specjalnych związanych z fabułą serialu.

Czy warto?

Jako wieloletni fan serialu Stranger Things, kiedy tylko dowiedziałem się o wydaniu jego wersji Monopoly, byłem bardzo podekscytowany. Niestety, po zakupie i przeprowadzeniu kilku rozgrywek mogę stwierdzić, że gra jest dość rozczarowująca. Poniżej przedstawię trzy główne powody, dla których uważam, że warto unikać tej pozycji. Po pierwsze, gra jest bardzo prosta i szybka. W porównaniu do oryginalnego Monopoly, gdzie można spędzić nawet kilka godzin na jednej rozgrywce, Stranger Things wersja Monopoly można szybko skończyć. Jest to spowodowane tym, że liczba pól jest ograniczona do 12, a niektóre z nich są połączone ze sobą.

Po drugie, grafika i oprawa audio są bardzo słabe. Jako fan serialu Stranger Things oczekiwałem czegoś lepszego. W grze nie ma żadnych filmowych scenek ani muzyki z serialu. Wszystkie elementy graficzne są bardzo proste i mało atrakcyjne.

Po trzecie, cena gry jest zbyt wysoka biorąc pod uwagę jej jakość. Za taką samą cenę można kupić wiele innych lepszych gier planszowych lub karcianych.

Podsumowując, Stranger Things wersja Monopoly to gra, którą warto omijać. Jest prosta, szybka i mało atrakcyjna wizualnie. Cena gry również jest zbyt wysoka biorąc pod uwagę jej jakość.

Stranger Things na monopoly – jakie są opinie?

Przedstawiciele firmy Hasbro, producenta gry Monopoly, zapowiedzieli wydanie nowej edycji gry inspirowanej popularnym serialem Netflixa “Stranger Things”. Wśród fanów serialu i gry Monopoly pojawiły się mieszane opinie na temat tego pomysłu. Jedni uważają, że to świetny sposób na połączenie dwóch różnych światów, inni zaś twierdzą, że to kolejny przykład na to, jak korporacje wykorzystują popularność popkultury do zwiększenia swoich zysków.